Uutiset

Onnea! Katso tästä Salpauksesta valmistuneiden nimet

Koulutuskeskus Salpaus

Humanistinen ja kasvatusala

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto, nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja: Aleksi Marttiin, Heinola; Inkinen Päivi, Orimattila; Malkamäki Erika, Lahti; Merihaara Valtteri, Lahti; Palkamo Sara, Lahti; Rinkinen Janne, Heinola; Sundqvist Niko, Lahti.

Kulttuuriala

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani: Lausamo Mita, Tuusula; Tanhula Ronja, Lahti; Ylönen Lotta, Järvenpää.

Sirkusalan perustutkinto, sirkusartisti: Jauhiainen Oskari, Lahti; Kaisanlahti Anselmi, Lahti; Kemppinen Ilkka, Lahti; Lintusaari Armas, Lahti; Ojala Pihla, Lahti; Piirainen Suvi, Lahti.

Luonnontieteiden ala

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi: Alanko Visa, Lahti; Andre Veiko, Lahti; Helin Tomi, Lahti.

Luonnonvara- ja ympäristöala

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja: Saarinen Ronja, Hollola; Söderholm Jasmin, Lahti; Viljanen Tiia, Hollola.

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja: Hokkanen Netta, Asikkala; Sirainen Emmi, Kotka.

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Yli-Kahrakuusi Laura, Jokioinen.

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja: Iso-Junno Rainer, Lahti.

Matkailu-, ravitsemis- ja talousala

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Ardell Mia, Lahti; Hirvonen Venla, Lahti; Kilkki Piia, Heinola; Pöysti Topi, Lahti.

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija: Häkkinen Oona, Lahti; Jokinen Sonja, Sysmä; Partanen Petra, Lahti; Poutala Jonna, Mäntsälä; Swedi Kevin, Jyväskylä; Uustalo Sandra, Lahti.

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Vainioranta Panu Juhani, Lahti.

Matkailualan perustutkinto, matkailuvirkailija: Nousiainen Jesse, Hollola.

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Berg Miisa, Orimattila.

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetiikkaneuvoja: Kollani Teea, Lahti.

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi: Kaipainen Jenna, Lahti; Kantanen Iina, Juva; Karhu Sara, Hollola; Laurila Inka, Hollola; Reinikainen Verona, Hamina.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Ahokas Jaana, Lahti; Ahonen Pekka, Lahti; Allmere Aliis, Orimattila; Eskelinen Linnea, Mäntsälä; Hakala Pia, Lahti; Hasanaj Erleta, Lahti; Heikkilä Elina, Lahti; Heiskanen Emmi, Lahti; Henriksson Hanna, Lahti; Hukkanen Milla, Lahti; Häkkinen Hanna-Maija, Lahti; Ikonen Heidi, Heinola; Jakola Jenni, Lahti; Jauhiainen Jenna, Lahti; Jokinen Kerttu, Sysmä; Kaikkonen Jenna, Lahti; Kittelä Kiira, Lahti; Kokko Pia, Hyvinkää; Koskimäki Sandra, Riihimäki; Lahti Pia, Lahti; Lahtinen Heli, Kerava; Lehtinen Jonna-Riitta, Heinola; Mustonen Sari, Lahti; Ollila Jenna, Orimattila; Paalanen Minna, Lahti; Parikka Merita, Orimattila; Paronen Siiri, Lahti; Pasuri Roosa, Lahti; Paulasaari Marjo, Lahti; Pensasmaa Johanna, Lahti; Piipponen Nea, Hartola; Rantakari Kristiina, Hollola; Ruotsalainen Hanna, Lahti; Ruponen Nina, Hollola; Salo Alexandra Heinola, Salo Sanja Padasjoki, Sundqvist Tessa Hollola, Tiainen Tia Lahti, Tiitmaa Moonika Padasjoki, Uuksulainen Emmi, Lahti; Vassilieva Natalia, Lahti; Virtanen Aleksi, Lahti; Wirtanen Timo, Hollola; Ylönen Elina, Lahti.

Tekniikan ja liikenteen ala

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Häme Teemu, Lahti; Jurva Niko, Hollola; Järvinen Tuomas, Heinola; Kirjavainen Sami, Sysmä; Ruohoranta Leevi, Pertunmaa; Suutarinen Ville, Lahti.

Autoalan perustutkinto, automaalari: Leppänen Mikko, Lahti.

Autoalan työnjohdon erikoisammattitutkinto: Kosonen Kimmo, Hämeenlinna.

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori: Anttila Iina, Lahti; Laurila Jenna, Kouvola; Lehmuskorpi Anni, Orimattila; Niemelä Nea, Hollola; Nieminen Tanja, Heinola; Rinne Johanna, Lahti; Tuominen Vera, Lahti.

Elintarviketekniikan erikoisammattitutkinto: Anttila Sami, Myrskylä.

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja: Herrala Onni, Lahti; Idänpirtti Aleksi, Asikkala; Piudunen Iurii, Lahti.

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja: Kuisma Jere, Lahti.

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Ojalehto Arttu, Heinola; Otranen Aleksi, Lahti.

Kylmäasentajan ammattitutkinto: Kataja Aleksi Juhani Matias, Seinäjoki; Roponen Ville Pekka, Jämsä.

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti: Kaalikoski Sami, Lahti; Lehtimäki Jenny, Lahti.

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja: Sihvonen Jerry, Lahti.

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja: Nikitina Ludmila, Lahti.

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja: Hirvonen Jesse, Lahti; Hirvonen Päivi, Lahti; Kukka Miikka, Hämeenlinna; Kärkkäinen Tarja Kaarina, Lahti; Laakso Kimmo Kalevi, Lahti; Laitinen Antti, Lahti; Lumislahti Juha, Lahti; Mäkelä Joona, Lahti; Paananen Anita Kaarina, Hollola; Reimi Paula Maria, Lahti; Taavila Ville, Lahti; Toiviainen Mikko-Pekka, Lahti; Tsvetkova Natalja, Lahti.

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Aalto Jose, Lahti; Blomqvist Paul, Myrskylä; Borgenström Joonatan, Lahti; Eerola Jani, Lahti; Hämäläinen Jesse Mikael, Lahti; Paavola Sebastian, Lahti; Pöllänen Valtteri, Orimattila; Raatikainen Jaakko, Hollola; Reitti Robert, Lahti; Roppola Anni, Mäntsälä; Velling Juho, Heinola.

Nuohoojan ammattitutkinto: Orenius Mikaela, Lahti.

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari: Jantunen Kasper, Orimattila; Pasin Susanne, Heinola; Snellman Miisa, Lahti; Turunen Tiia, Lahti.

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Aaltonen Samuel, Hollola; Arbelius Calle, Hollola; Haapanen Henri, Asikkala; Heinonen Jere, Lahti; Hiveli Tuomas, Lahti; Hurskainen Oula, Hollola; Huttunen Jyri, Asikkala; Hyytiäinen Joona, Lahti; Jarvansalo Atte, Hollola; Järvenpää Jere, Lahti; Kallio Topias, Padasjoki; Kinanen Leevi, Lahti; Kortelainen Santtu, Padasjoki; Koskinen Joona, Lahti; Laaksonen Oskari, Lahti; Marttila Iisak, Lahti; Mattila Jaakko, Heinola; Mäkelä Jaakko, Orimattila; Pajala Ville, Orimattila; Salminen Anssi, Lahti; Sintonen Jarkko, Lahti; Sipponen Väinö, Lahti.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja: Juvonen Niko, Lahti; Kivimäki Ville, Sysmä; Lilja Tuomas, Orimattila; Loivarinne Saku, Lahti.

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Aaltonen Niko, Heinola; Koso Niko, Lahti; Kukkamäki Niko, Heinola; Pekkola Veeti, Heinola; Sainio Tuomas, Lahti; Siikalampi Julius, Orimattila.

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Henttonen Santeri Christian, Lahti; Hintsanen Kimi Niklas Kristian, Lahti; Jokinen Aki Joonas, Lahti; Taipale Samuli, Lahti.

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti: Hirsivaara Tuuli, Orimattila; Rantanen Enni, Hämeenlinna.

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Mannonen Joonas, Mäntsälä; Tiihonen Santeri, Lahti.

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja: Järvelin Miia, Asikkala; Pasanen Peetu, Hollola; Sarkama Tomi, Hollola.

Varastoalan erikoisammattitutkinto: Kujala Joni, Lahti.

Yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon ala

Johtamisen erikoisammattitutkinto: Aallonen Tuija, Lahti; Grönman Kirsi, Heinola; Heino Sari, Kaarina; Hilliaho Sami, Kouvola; Iivonen Laura, Vantaa; Kaarlela Tomi, Pirkkala; Katajala Minja, Kouvola; Korhonen Mikko, Joensuu; Kutvonen Arto, Lahti; Laaksonen Sari, Lahti; Lappalainen Antti, Joensuu; Miettinen Jari, Espoo; Nikkari Maria, Turku; Nissilä Veikko, Kouvola; Oikarinen Pekka, Kouvola; Pulkkinen Ville, Imatra; Pynnönen Janica, Lahti; Ristola Tarja, Iitti; Salmén Ville, Helsinki; Sinisalo Viljami, Lahti; Sivula Topias, Kouvola; Ståhlberg Janne, Hattula; Tiitinen-Salmela Seija, Jämsä; Varjovirta Mika, Lahti; Örling Tiina, Luumäki; Östergård-Jakas Åsa, Vaasa.

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Aaltonen Piia, Hämeenlinna; Aaltonen Tarja, Orimattila; Ahonen Taru, Lahti; Ala-Röyskö Lauri, Lahti; Bojers Ella, Orimattila; Dsouki Mahmoud, Espoo; Ekberg Heidi, Lahti; Eskola Iida, Orimattila; Granberg Atti, Lahti; Heinola Ria, Helsinki; Helldan Petri, Helsinki; Hiltunen Aleksi, Lahti; Hukka Pauliina, Lahti; Hurme Tuukka, Lahti; Hyry Anni, Lahti; Hämäläinen Touko, Lahti; Jaakkola Oona, Lahti; Johnsson Lauri, Lahti; Kader Hiran, Lahti; Kanerva Katri Lahti; Kinnunen Jana, Heinola; Kinnunen Vesa, Heinola; Kirjavainen Karlis, Hollola; Kiuru-Hakanen Sanna, Lahti; Korhola Taru, Lahti; Korhonen Sanna, Orimattila; Koski Lauri, Lahti; Koski Sara, Lahti; Kurjenmaa Kalle, Hollola; Kurvinen Janika, Padasjoki; Laamanen Jukka, Vihti; Lahtinen Santeri, Lahti; Laurell Viivia, Lahti; Lehtinen Matias, Lahti; Lemettinen Petri, Heinola; Luts Svetlana, Lahti; Matilainen Roni, Lahti; Moilanen Jaana, Hollola; Morri Niko, Lahti; Mäkinen Susanna, Lahti; Nuppula Vilma, Lahti; Nurminen Anu, Heinola; Obukhova Elena, Lahti; Ojala Joonas, Lahti; Oksavuosi Aija, Hollola; Palhomaa Jonna, Lahti; Pendolin Emilia, Lahti; Petäjä Ethel, Lahti; Pukhilas Larisa, Lahti; Pursiainen Noora, Lahti; Pyykkönen Julius, Lahti; Rashid Pisko, Heinola; Ruoranen Saku, Espoo; Saarinen Tanja, Lahti; Sallinen Kasperi, Orimattila; Saxlin Susanna, Lahti; Seppänen Julia, Heinola; Siika Noora, Orimattila; Silvennoinen Niina, Lahti; Sirel Iris, Tammela; Soopalu Indra, Orimattila; Taipanen Helinä, Hollola; Tarmola Jere, Helsinki; Ternava Blerta, Lahti; Tetri Johanna, Lahti; Toivonen Katri, Heinola; Tommola Teemu, Kouvola; Tulander Katja, Hollola; Tupasela Joel, Lahti; Tähtivirta Ville, Lahti; Ukkola Petri, Hollola; Uuksulainen Arttu, Lahti; Walther Jasmin, Lahti; Vesasto Minttu, Lahti; Vihervuori Anita, Orimattila; Viitakangas Janika, Lahti; Viitala Margit, Lahti; Vikström Jari, Kirkkonummi; Vilén Satu, Lahti; Wirnes Ulla, Kärkölä; Virtanen Satu, Lahti; Virtanen Tinka, Lahti; Vitikainen Mansi, Heinola; Yusuf Hassan Mohamed, Helsinki; Öysti-Lehtinen Marja-Liisa, Lahti.

Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Arola Mari, Orimattila; Hiljanen Mia, Lahti; Kekkonen Markku, Heinola; Kosklin Päivi, Nurmijärvi; Laamanen Jukka-Pekka, Hämeenlinna; Lamberg Pirita, Helsinki; Luostarinen Raija, Lahti; Myöhänen Riku, Espoo; Puurunen Kuisma, Espoo; Siltakorpi Juuso, Tampere; Sopen-Luoma Laura, Turku; Tykkä Anssi, Heinola.

Myynnin ammattitutkinto: Pohjolainen Einari, Lahti; Suutari Tuija, Asikkala; Ranta Tanja, Lahti; Virlander Jukka, Lahti; Vuorela Teemu, Lahti.

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto: Ahokas Aija, Espoo; Hahkala Harri, Kirkkonummi; Itänen Katja, Heinola; Kalliomäki Harri, Vantaa; Karppinen Meri, Lahti; Keurulainen Pirjo, Mäntyharju; Külmäsu Alina, Hartola; Möttönen Raija, Tampere; Nieminen Anne, Heinola; Nieminen Marjo, Heinola; Ojala Allan, Lahti; Pänkäläinen Anne, Lahti; Salminen Sanna, Heinola; Soininen Tiina, Kirkkonummi; Ylikahri Kati, Espoo.

Tässä listassa kaikkien niiden valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet oppilaitokselleen luvan nimensä julkaisemiseen.

Tämä sisältö on avoinna tilaajillemme.

Haluatko lukea koko artikkelin?

Tilaa IH VerkkoPlus 1 kk 7,90 € ja pääset käsiksi Itä-Hämeen maksullisiin sisältöihin.

Tilaa tästä 1kk
7,90€

Oletko jo tilaaja?

Suosittelemme

Luetuimmat