Suomen jalkapallomaajoukkueen ja englantilaisseura Norwichin hyökkääjätähden Teemu Pukin viiden ottelun maaliputki katkesi keskiviikon pelissä Brentfordia vastaan, mutta uutta putkea lähti rakentumaan hetimmiten. Pukki maalasi kahdesti Norwichin voittaessa lauantaina Lutonin 3–0.
Pukki on viimeistellyt 31 liigapelissään 20 maalia. Suomalaiskärki on viimeistellyt yhdeksän osumaa seitsemässä viime liigapelissään.
– Teemu on tulikuumassa vireessä. Ensimmäinen maali oli maailmanluokkaa, toinenkin oli mahtava ja hänellä oli muutama muukin maalipaikka. Hän on aina mukana ratkaisupaikoissa silloin kun häntä tarvitaan. Hän oli jälleen loistava, Norwichin valmentaja Daniel Farke ylisti tähteään seuran sivuilla .
Norwich johtaa Englannin liigan mestaruussarjaa kymmenellä pisteellä Watfordiin. Sarjan kaksi parasta nousee suoraan Valioliigaan.